Hoşgeldiniz  
ads

Neden yazmıyorsunuz, Hani sinek Var mı?

admin | 18 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


admin
yalcin_s_1963@mynet.com

Bazı tesadüf karşılaşmalar önemli mesajların konusu olabiliyor.

İki gün önce değerli bir gazeteci dostumuzun düğününde Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile karşılaştık. Meğer arkadaşımızın nikahını kıyacakmış.

İnşallah hayırlı gelir uzun sürer evlilik!…

Neyse,

Konumuz geyik muhabbeti değil! Konu orada konuşulan Adana’nın aylarca meşgul olduğu sinek konusu. Biz masamızı tam Taş köprünün suyun olduğu yere yakın bir yere kurmuştuk. Suda kesik olunca barajda ne kadar kötü görüntü varsa görmemek mümkün değil. Orası ayrı bir tartışma konusu, Adana’da onlarca böyle Baraj ve kanallarda kötü görüntü var! muhatabı kim? derseniz, Belediye değil, DSİ.

“Sapla Samanı ayırmak” açısından o kelimeleri kullandım. Zeydan Karalar bak tam nehrin kenarında sineğin en çok olduğu yerdesiniz fakat hani sinek var mı? diye soru yöneltti, sonra neden yazmıyorsunuz dedi!…  Allah var ben soruya polemik olmasın diye yanıtlamadım, fakat arkadaşım “kollarım şişti” Başkan diye yanıtlayınca Başkan yanımızdan hızla tüydü!

Ülkede en büyük sorun bu zaten, översen iyisin eleştirirsen yedi denizin dışarı attığı sen olursun. Bak Başkan, kimse sana larva döneminde ilaç sıkmadın demiyor, kesin bu faturalar muhasebede hem de en şişkin hali ile vardır.

Ülkede zaten Fatura var sonuç vahim. Burada sorun olan ilaç sıkılıyor ama, neden haşere ölmüyor? Sorun bu ve cevap şu olmalı, biz bir kilo ilaca kararınca olması gereken suyu koyuyoruz, eğer, ilacı suda boğarsan gelsin paracıklar meselesi haline getirirsen sonrası vahim olur. Sinekler havada bize el sallayarak saldırıya geçer vücudumuzun en kıymetli yerine. 

Ata sözleri bile bu kılıflara göre söylenmiştir. “Minareyi çalan kılıfını hazırlar”. Gerçi günümüz ülkesinde bırakın minareyi cami çalınıyor!…

Bak Başkan, 655.832 oy aldın, en yakın rakibine 132 bin fark attın, o gün bir umut olarak getirildin, bugün bir hayal kırıklığı olarak devam ediyorsun. Nasıl getirildin isen bu halk seni geri götürmeyi bilir. Son günlerde etrafındaki eş, dost ilişkileri ayyuka çıkmış durumda. Yoksa buradan senin için çok güzel kelimeler yazmak isterdim, hatta gelirken benimde idolüm olarak geldin o makama… fakat, o sana oy veren 655.832 kişi gibi benide çok şaşırttın. Dedim ya, Kimsenin ilaç sıkmadın diye bir kelimesi yok hep neden aynı adama veriyorsun ihaleyi ve neden ilaç bu kadar etkisiz? Bu sorular seni çok zor durumlara düşürmeye devam edecek gibi. Bak şuarada 8 ay gibi bir süre kaldı seçimlere içinde bulundurduğu özü “halk” olan düşünceyle yönetmen gerek Belediyeyi, hala kafanın estiği gibi yönetmeye devam edersen! bu ülke çok siyasi mevtalar gördü, benden söylemesi, dost doğru söyler ama acı söyler.

230 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.