Hoşgeldiniz  
ads

Sayıştay raporları kimin umurunda!

SÜLEYMAN YALÇIN | 15 Kasım 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Ülkede her olaya bir kanun var. Öyle ya, düzen olmazsa “kim takar Yalova kaymakamını” misali olur ülke. Gerçi Anayasa dedik kanun dedik, fakat bunların yıllarca politikacılar tarafından hep çiğnendiğini gördük. Hatta, Başbakan anayasaya uymuyorsa anayasayı Başbakana uyduralım kelimesini de yaşadık. Zaten en korkuncu da buydu ve ülke onun verdiği zararları yaşıyor şu an. Sayış diye bir kurum var. Bu kurum kamu kurumlarının bütçesini doğru kullanıyorum diye her yıl bu kurumları denetler. Sonucunu kamuoyuna açıklar.
Yayınlandığı gün kıyamet kopar. Neden derseniz, tüm kurumlarda suistimal olayı ile karşılaşırsınız.
Gerçi bu kurumun bu raporlarını engellemek için yeni kanunlar çıkarılıyor. Neden basit bu ülkede yapanı değil onu söyleyeni dövüyorlar.
Bakın etrafınıza, gazeteci ama gerçek gazeteciler ya dövülmüş, ya vurulmuş yada hapishanede olduğunu görürsünüz.
Peki,
Ne var Sayıştay raporlarında bu kadar ortalık karıştı! Ne yok ki, “gir dükkana pazar eyle ne istersen var içinde”. Saraydan tutun, Belediye ve bilumum STK larda kara, kapkara işler var. Kimisi gar vurup harman yapmış, kamu kurumunun parasını eşe dosta peş, keş çekmiş. Sadece eşe dosta değil elbette ki, siyasi görüşlü, hemşehrisi, köylüsü yani dudısının, dudısına açmış Devletin kasasını, yemeyen keriz demiş. Sonrası malum siz niye pazardan bu kadar pahalı ürünlerle karşılaşıyorsunuz? Malum işte o kasalar boşalınca sizin cebinize ellerini sokup o açığı kapatacaklar. Sonrası daha düşündürücü, parası çalınan, kasası boşaltılan yine o çalanları omuza almaya devam edecek. Anlayacağınız bu sistem böyle devam edip duracak. Bunun adına sanırım İsveç sendromu desek yanlış olmaz.
271 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.