Hoşgeldiniz  
ads

Sel baskınlarının nedeni partizan kadrolaşma çıktı!

admin | 24 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy ile birlikte, önceki gün yağan yağmurlardan olumsuz etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu.

Kanlı, her yağmurda sel baskınlarına maruz kalınan Adana’da yaşanan bu önemli sorunun, kanalizasyon ve mazgallarda bakım ve temizlik yapılmamasından kaynaklandığını söyledi.

“Belli bir bilgi ve tecrübeyi gerektiren bu bakım ve temizlik işini yapan nitelikli elemanlar, sırf CHP’li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarılmışlar, boşalan kadrolar kalifiye olmayan ama partizan ve liyakatsiz olanlara peşkeş çekilmiştir. Yaşanan sıkıntının asıl nedenlerinden biri de bu partizan tutumdur.”

“Büyükşehir Belediyesi asli görevini hatırlamalı!”

“Adana’da yaşanan sorun partizan kadrolaşmadan kaynaklanıyor”

“Sel baskınlarının nedeni partizan kadrolaşma çıktı”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bakımı ve temizliği yapılmayan kanal ve mazgalların çalışmaması nedeniyle, önceki gün yağan yağmurlarla Adana’da birçok mahallenin ve yolların gölet haline döndüğünü, ev ve işyerlerinin sel baskınına maruz kaldığını söyledi.

Kanlı ve Ersoy çamurlu evlere girdiler

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’la birlikte, şiddetli yağmurlardan en çok etkilenen yerleşim birimlerinden biri olan merkez Seyhan ilçesinde Fatih Mahallesi’ne giderek vatandaşların sıkıntılarını dinledi, ‘Geçmiş olsun’ dileklerini paylaştı. Fatih Mahalle Muhtarı Vedat İnce ve Sümer Mahalle Muhtarı Mehmet Kutlu’nun eşlik ettiği Kanlı ve Ersoy’a vatandaşlar yaşadıkları dramı yağmur sırasında çekilen video görüntüleriyle anlattılar. Evlerin bahçesinde ve odalarında biriken çamurları ve kirli suları gören MHP heyeti şaşkınlığını gizleyemedi.

“Adana bu görüntüleri hak etmiyor”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Adana bu görüntüleri hak etmiyor” dedi. Kanlı “Adana’da yaklaşık 4.5 yıldır CHP’li Büyükşehir Belediyesi yönetiminin yanı sıra ayrıca merkezde de yine CHP’li iki ilçe belediyesi var. Adanalı oldukça cömert davranıp yerel hizmetlerde CHP’ye yetki vermiş ama onlar hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkardılar.” ifadesini kullandı.

“Mazgal ve kanalizasyon bakımı yapılmıyor”

Her yağmurda su baskınlarının yaşanmasının asıl nedeninin kanalizasyon ve mazgalların bakım ve temizlik yapılmaması olduğunu söyleyen Kanlı “Büyükşehir Belediye yönetimi maalesef vurdumduymaz bir tavır içinde. Olağanüstü hava şartlarıyla ilgili duyuruların her seferinde yapılıyor olmasına rağmen tedbir alınmıyor. Mazgal ve kanalizasyon bakımı yapılmıyor ve yağan yağmur üst zeminde birikip gölet oluşturuyor, sele dönüşüyor.” şeklinde konuştu.

“Yaşanan sıkıntının asıl nedeni…”

Kent merkezini ve rakımı düşük bölgeleri selden koruma amacıyla Çukurova ilçesinde Turgut Özal Bulvarı’nda stratejik akıl ile başlatılan, iç çapı 180 santimetre, proje uzunluğu 3 bin 100 metre olan mikro tünelleri hatırlatan Kanlı “Bizim dönemimizde başlatılan, yağmur suyunu baraj gölüne sevk eden bu büyük projedeki tünellerin yağışlı mevsimlerde yılda en az iki kere bakımı yapılması gerekirken bu ihmal edilmektedir. Belli bir bilgi ve tecrübeyi gerektiren bu bakım ve temizlik işini yapan nitelikli elemanlar, sırf CHP’li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarılmışlar, boşalan kadrolar kalifiye olmayan ama partizan ve liyakatsiz olanlara peşkeş çekilmiştir. Yaşanan sıkıntının asıl nedenlerinden biri de bu partizan tutumdur.”

“Belediye yönetimi asli görevini hatırlamalıdır”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı “Adana’ya, vatandaşlarımıza bu çileyi yaşatan, vatandaşlarımızı siyasi görüşüne, inancına göre ayıran, vurdumduymaz Büyükşehir Belediye yönetimidir. Bu vesileyle bir kere daha çağrıda bulunuyorum. Adana Büyükşehir Belediye yönetimi muhtarlara, çalışanlara baskı, tehdit ve şantaja, hovardaca yapılan ilan ve reklama, algı çalışmalarına ayırdığı vakti Adana’ya ayırmalı, vatandaşları rahatlatacak asli görevini hatırlamalıdır.”

220 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.