Hoşgeldiniz  
ads

Sen bu zulmü neden Görmüyorsun?

SÜLEYMAN YALÇIN | 01 Ağustos 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Her yerin Deniz, her yerin ova, her yerin tarla.

Etrafına bakıyorsun dört bir yanın deniz, fakat sen Tatile gidip Denize giremiyorsun! Yürürken fidan atsan yetişecek toprakların var fakat sen sağlıklı beslenemiyorsun. Hastaneler kanser vakaları ile her yıl rekor kırıyor.

Ağababalar özel hastane açmış, sen hastayken Devlet hastanesine muhtaç hale gelmişken, işin Allaha kalmış oralarda.

Denizine elini uzatsan Balık yakalarsın ama, çarşıdan Balık alacak paran yok. Balıklar bile işe yaramıyorum diye insanlara acır hale gelmiş.

Benzine, akaryakıta 37 TL verip bunanda şükür diyorsun, az kaldı çiftçi bu akaryakıt fiyatları yüzünden tarlasını ekemeyecek hale gelmişken sen hala şükür namazı kılıyorsun. Parası olan gidip özel okullarda okuyor sen Devlet okulundan BİM marketlere kasiyer olmak için araya torpil sokuyorsun.

Asgari ücrete bile minnet eder duruma gelirken sendikaların sessizliği ayyuka çıkmışken oralara aylık şişkin aidatlar verirken bile gıkın çıkmıyor.

Yüksek kur, düşük Türk parası karşısında gelen her turist senin ülkende ballı kaymaklı tatil yaparken sen daha üstünden geçmediğin Osmangazi köprüsü ile övünüyorsun.

4 Mevsim güneş, yağmur, kar varken sen hala enerji fakirliği tarlana su götüremez zorluğu çekiyorsun.

20’den fazla maden çeşidi varken sen hala kömüre muhtaç kalıp AK Belen’de ağaçları kesip 83 yaşında nenemizi yerlerde süründürüp bununda halkın jandarmasının özel şirketi koruma hissi yaptığını görmüyorsun.

Her tür yapılan kanunsuz olayda biraz itiraz ettin mi seni FETÖ veya PKK ile suçlayıp asıl kendi ayıplarını örtmenin amaç olduğunu görmüyor musun? İncil’de bahsedilen 7 kilise bile burada…

Nuh ‘un gemisinden tut, Göbeklitepe, Hasankeyf, Mezopotamya, Selçuklu, Hitit, Bizans tarih fışkırıyor.

Sen bunları bile bilmeden sağa sola Dinsiz olarak neden hala suçluyorsun.

Unutma Din kimsenin tekelinde değil.

Şu Ülkenin her yurttaşının ALTIN ve ZÜMRÜTLERLE dolu servetlere sahip olması gerekmez mi?

Neden Açlık sınırının altında, Sefalet içinde, Yarın kaygısı duyarak yaşıyoruz? “Yiyen yedi içti, neden hesabı bize bıraktı”?

Hepsini anlarım anlamasına ama. Sen bu KÖLELIĞI Hangi Ara Kanıksadın, Kabullendin?

295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.