Hoşgeldiniz  
ads

SEYHAN BELEDİYESİ’NDEN KADINLARI BİLİNÇLENDİREN PANEL

admin | 26 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MEME VE RAHİM AĞZI KANSERLERİNDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

SEYHANLI KADINLAR MEME VE RAHİM AĞZI KANSERLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Seyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Adana Soroptimist Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Meme Kanseri ve Rahim Ağzı Farkındalık Paneli’nde konunun uzmanları yaptıkları bilgilendirmelerle katılımcıların kanser konusunda bilinç düzeyini artırdı.

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Prof.Dr. Merih Soylu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Aytekin Altıntaş ile Genel Cerrahi Uzmanı Tamer Çolakoğlu, erken teşhisin, düzenli kontrollerin ve kanser belirtilerinin farkında olmanın önemini vurgulayıp, katılımcılara yaşamsal uyarılarda bulundu.

RAHİM AĞZI KANSERİ ÖNLENEBİLİR

Rahim ağzı kanserinin belirtilerini anlatan Prof.Dr. Altıntaş, erken teşhisle kanser öncüsü lezyonların tedavi edilmesi durumunda kanserin gelişmesinin önlenebildiğini aktardı. Altıntaş, “Rahim ağzı kanseri önlenebilir bir kanser türüdür” dedi.

MEME KANSERİ KADINLARDA EN SIK GÖRÜLEN KANSER TÜRÜ

Meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr. Tamer Çolakoğlu,  meme kanserinin memede kitle, deride çekinti ve değişiklik, meme başında değişiklik ve memede akıntı gibi belirtileri olduğunun altını çizdi. Prof.Dr. Çolakoğlu, meme kanserine yakalanma riskini azaltan unsurları da katılımcılara aktardı.

Panelin sonunda konuşmacılar katılımcıların sorularını yanıtlarken, Başkan Akif Kemal Akay panelistlere teşekkür edip günün anısına armağanlar takdim etti.

94 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.