Hoşgeldiniz  
ads

SEYHAN KREŞLERİNE YENİ KAYIT ÖN BAŞVURULARI BAŞLADI

admin | 31 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

SEYHAN’DA KREŞ BAŞVURULARI BAŞLADI

Seyhan Belediyesi kreşlerine yeni kayıt ön başvuruları başladı. Başvurular 31 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında belediyenin https://ybs.seyhan.bel.tr/SeyhanYBS/web/KresOnlineYeniBasvuru adresli internet sitesi üzerinden alınacak.

Tellidere, Gürselpaşa, Yeşilyurt, Yeşiloba ve 2000 Evler mahallelerinde hizmet veren belediye kreşlerine yeni kayıt ön başvuruları bugünden itibaren yapılabilecek.

2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2020-2019-2018 doğumlu öğrenci (36 ile 60 ay arası – 30 Eylül 2022 tarihi itibarıyla 36 ayını doldurmuş olan) adaylarının ön kayıt başvuruları alınacak.

Belediyenin www.seyhan.bel.tr adresli internet sitesi üzerinden yayınlanacak formun çevrimiçi olarak doldurulmasıyla gerçekleştirilecek olan ön kayıtlar, Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü çalışma yönetmeliği esas alınarak Koordinasyon ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Yönetmelikteki koşulları sağlayan kesin kayıt ve yedek listeler yapılan değerlendirmenin ardından 25 Ağustos Cuma günü belediyenin web sitesinde ilan edilecek.

Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kaydı, 28 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında velilerinin istenilen belgelerle kabul edildikleri kreşlere başvurusuyla gerçekleştirilecek.  

Kreşlerde 4 Eylül pazartesi gününden itibaren yeni kayıt olan öğrencilerin iki hafta süren kreşlere uyum sürecinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak.

18 Eylül’den itibaren de uyum sürecini tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı programına göre eğitim-öğretime başlayacak.

151 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.