Hoşgeldiniz  
ads

SEYTİMTECH’23 GENÇLERİN HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

admin | 25 Aralık 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Teknoloji, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

SEYTİMTECH’23’ÜN ŞAMPİYONU “SKYWALKERS” TAKIMI OLDU

SEYTİM’DE KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA

AKAY: HEPİMİZ KAZANDIK

Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnavasyon Merkezi (SEYTİM) tarafından Cumhuriyetin 100.yılı dolayısıyla düzenlenen ve 37 projenin başvuru yapıp, finalde 29 projenin yarıştığı SEYTİMTECH’23 “Geleceği Şekillendiren Girişimciler Proje Yarışması” sonuçlandı. Gençlerin hayallerindeki projeleri gerçeğe dönüştürme fırsatı yakaladığı yarışmanın birinciliğini “Skywalkers” takımı kazandı.

37 PROJE BAŞVURDU

Liseli gençleri teknoloji, inovasyon ve girişimcilikle buluşturan SEYTİMTECH’23 “Geleceği Şekillendiren Girişimciler Proje Yarışması”na bu yıl 37 proje başvurdu. Finaller öncesinde ön elemeyi geçen projelerin sahibi takımlar için eğitimler düzenlendi.

EĞİTİMLER ALIP, PROJELERİNİ GELİŞTİRDİLER

“Solve for Tomorrow-Tasarım Odaklı Düşünme”, “İş Modeli Kanvas”, “Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları Eğitimi” ile “Etkili iletişim ve Sunum Teknikleri” eğitimlerini alan ekipler mentörlerin desteğiyle projelerini geliştirerek final yarışmasına hazırlandılar.

Geçtiğimiz hafta sonunda SEYTİM’de gerçekleştirilen final yarışmalarında şehir, sağlık, afet yönetimi, iklim ve enerji olmak üzere 4 konuda teknolojik ve yenilikçi fikirleriyle birincilik için yarışan takımlar jüriye sunumlarını yapıp soruları cevapladı.

Jürinin yaptığı değerlendirmelerin ardından dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi.

SEYTİMTECH’23 ŞAMPİYONLARI

1.’lik ödülünü “Skywalkers” takımı, 2.’lik ödülünü “RHM01” takımı, 3’lük ödülünü “ÇEMTAL” takımı 4.’lük ödülünü de “Kübralar” takımı kazandı.

 JÜRİ ÖZEL ÖDÜLLERİ

Jüri Özel Ödüllerinde 1’inciliği “Bilsemli Genç Girişimciler” takımı, 2’nciliği “Pisces” takımı, 3’üncülük ödülünü ise “Benrode” takımı kazandı.

“HEPİMİZ KAZANDIK”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, yarışmaya katılan takımları tümünü kutladı. Yarışmada kaybedenin olmadığının altını çizen Başkan Akay, “Aslında hepimiz kazandık, hepimiz kazanıyoruz. Türkiye kazanacak, Dünya kazanacak sizlerle. Bizler bu kadronun gelecekte bizleri çok iyi yerlere getireceğine inanıyoruz” dedi.

JÜRİ ÜYELERİ

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ) İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Efe Efeoğlu, ATÜ Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Cihan Çetinkaya, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğrenim Teknolojileri Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Emre Sezgin, Seyhan İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Serhat Kanepeci, Zımba Games Yönetici-Eğitmeni Koray Ekal, Robotistan E-Ticaret Direktörü Mehmet Akçalı, Adana İş Kadınları Derneği Başkanı Berman Mantı

MENTÖRLER

Sönmezler Agro Gıda, İhracat Satış Müdürü Merve Sönmezler, Zımba Games Game Developer Efe Kağan Televi, Sanayici İş Kadını Filiz Yaldız, Seyhan Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Dr.Zeki Bozkurt, İş Kadınları Derneği Kurucu Üyesi Sakine Gökdoğan, Zımba Games Game Developer Arif Gündüz, Kıvılcım Kadın Kooperatifi Başkanı Süheyla Gergin, Seyhan Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü Serfiraz Ekmen, Girişimci, KOBİ Danışmanı Ayfer Köni.

340 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.