Hoşgeldiniz  
ads

“Türkiye, kadınlarla daha güçlü olacak”

admin | 17 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

İŞKAD, GİFED Başkanı Serter’i Adana’da ağırladı

ADANA – İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Berman Mantı, Türkiye’nin ilk Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) Başkanı Huriye Serter’i Adana’da konuk edip kadınlara yönelik projeleri değerlendirmekten duydukları onuru kamuoyu ile paylaştı.

İzmir, Adana, Afyonkarahisar. Aydın, Kocaeli ve Bursa’dan 8 öncü iş kadını derneğinin çatı örgütü olarak faaliyet yürüten ve kısa sürede tüm Türkiye’de adından söz ettiren GİFED’in Türkiye’deki girişimci kadınların karar mekanizmalarında yer almalarına öncülük etmek üzere yola çıktığını kaydeden Mantı, “Öncü iş kadınları olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınların fikrine ve bu fikirler ışığında çağdaş ve aydınlık bir Türkiye sevdasına koşut olarak bizler de var gücümüzle, yılmadan çalışıyoruz” dedi.

Etkin kadınların bir toplumun muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında büyük rol oynayacağından şüphe duyulmaması gerektiğini vurgulayan İŞKAD Başkanı Mantı, Türkiye’deki tüm kadınlar için çatı örgütü olarak faaliyet yürüten GİFED’in mesleki, teknik, ekonomik ve yaşam koşullarına dair tüm detayları, güncel konuları önemli gündem maddeleriyle kamuoyuna sunacağını belirtti.

Kadınların ilgili olduğu özel ve resmi kuruluşlarla ilişkilerini geliştirme, güçlendirme, aydınlatıcı çalışmalar yapma uğraşında olan GİFED çatısı altındaki tüm iş dünyasının kadının toplumdaki statüsünü yükseltme gayesi taşıdığını ifade eden Mantı, bu kapsamda Anadolu’da bilinçlendirme çalışmalarına başlayan GİFED Başkanı Huriye Serter’i Adana’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu paylaştı.

İŞKAD olarak GİFED ve üye kuruluşlarla birlikte ekonomik, kültürel ve sosyal konularda, gelişmelerde yeni fikirler, yeni projeler üretme hedefinden sapmayacaklarına dikkat çeken Mantı, bilimsel araştırmaların yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki benzer kuruluşlarla işbirliğine de açık olacaklarını ifade etti.

SERTER, TEŞEKKÜR ETTİ

İŞKAD Başkanı Berman Mantı ve üyelerin gösterdiği misafirperverlik için teşekkür eden GİFED Başkanı Huriye Serter ise çağdaşlığın, ilerlemenin, toplumsal gelişimin simgesi olan kadınların kabuğuna çekilmesine gönüllerinin razı olmadığını, GİFED’in gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında gerçekleştireceği organizasyonlarla farkındalık oluşturacağını, bilgi alışverişiyle de ülke gelişimine katkı sunacağını vurguladı.

Türkiye’nin kadınların ekonomik ve toplumsal yaşama katkısını sağlamayı başarabildiği ölçüde güçlü, istikrarlı ve dünya genelinde daha güvenilir bir ülke konumuna ulaşacağını kaydeden Serter, “Kadınlarımızın ekonomiye katılımını destekleyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve hedeflerinden sapmadan kadınlarımızın duvar kenarlarında değil karar masalarında yer almaları için uğraş vereceğiz” diye konuştu.

234 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.