Hoşgeldiniz  
ads

Uzm. Dr. Menteş, “Yabancı dil öğrenin ama ülkenizi terk etmeyin!

admin | 05 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Adana Tabip Odası’nın Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine verdiği kahvaltı konuşan Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Yabancı dil mutlaka öğrenin ama ülkemizi terk etmek için değil, yaşadığımız bu ülkeye faydalı olmak için öğrenin” dedi.

UZM. DR. MENTEŞ, “SİZLER KİMSESİZ DEĞİLSİNİZ”

Adana Tabip Odasında verilen kahvaltıya TTB 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler katıldı. Burada konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Sevgili arkadaşlar Adana’da bir tabip odası var. Anne babalarınız, aileleriniz rahat etsin. Sizler kimsesiz değilsiniz. Bizim kanatlarımızın altındasınız. Elimizden geldiğince yanınızda olmaya, destek vermeye çalışacağız.” dedi.

ÜLKENİZİ TERK ETMEYİN

Tıp Fakültesi öğrencilerine ‘ülkenizi terk etmeyin’ çağrısında bulunan Başkan Uzm. Dr. Menteş, “ Bizlerin yaşadığımız bu ülkeye sevgimiz, aşkımız var. Bu ülkeye hizmet etme sevdamız var. Tıp hekimleri, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı hepsi dahil bu ülkenin bu toprakların ne zaman ihtiyacı olsa öne çıkmıştır. Çıkmaya da devam edecektir. Umudumuz hepinizin halkımıza, haklarımıza hizmet etmenizdir. 2-3 yabancı dil öğrenin çok iyi olur ama ülkenizi terk etmeyin. Yabancı dili yaşadığınız ülkeye faydalı olabilmek için öğrenin.

DOÇ. DR. ÖKTEN, “MESLEĞİMİZ EVRENSEL BİR MESLEKTİR”

TTB 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Hekimlik gibi güzel mesleği yapacak, insanlarımızı sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Yaşadığımız bu süreç biraz sıkıntılı. Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim yapamamanız bu sıkıntıyı sizlere de yaşattı. Şuan ülkemizde 128 tane tıp fakültesi var ama 15 tanesi sadece tabela üniversitesidir. Okulu, öğrencisi, öğretim üyesi, hastanesi yok. Bu anlamda niteliksel anlamda tıp eğitimi sıkıntısı bulunmaktadır. TTB ve Tabip Odaları olarak ülkemizde niteliksel tıp eğitiminin arttırılması gerektiğini söyleriz ve bunun için mücadele ederiz. Gelecekte daha iyi bir sağlık sistemi kurulması için sizlerin de çok iyi eğitim almanızı önemsiyoruz. Mesleğimiz evrensel bir meslektir. Elbet hak ettiği yeri bulacaktır.” diye konuştu.

222 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.