Hoşgeldiniz  
ads

Yüksek Tahminler Havada uçuşuyor.

RUHİ FİDAN | 11 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


RUHİ FİDAN
ruhifidan@gmail.com

Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Sayın Meral Danış Beştaş Adanalılara sesleniyor Daha önce sizin vekilinizdim Bu yönüyle Adana Benim gözümde Duygusal yerlerde Haydi Adana sizden 4 Milletvekili istiyorum diyor. 4 Milletvekili kaç seçmen eder? Bir vekil 85 bine tekabül ederse çarpın kaç ediyor? 4 çarpı 85 eşit, 340 eder. Peki 2018 seçimlerinde HDP kaç aldı? 179 Bin peki aradaki 161 bin kişi sizce alırmı?

———————————–

Zeydan Karalar Mitingimize 200 Bin kişi geldi diyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karaları Televizyonda izliyorum, diyor ki, Bizim miting 200 Bin kişi vardı! o alan 32500 metre kare diyor. o zaman mitinglerde bir metreye 4 kişi düştüğüne göre yine 200 bin olmuyor. Benim bildiğim o alan 10600 metre ve 4 le çarp 40-50 bin kişi yapar.

——————

Karalar ,Süleyman Kozuva’nın ne suçu var!

Çarşamba Günü Gerçekadana TV’de yaptığım yorumda Sayın Kılıçdaroğlu halkın gazını almak için havaalanı kapanmayacak dedi. Fakat ben dedim ki, müteahhit ile sözleşme yapılmış orası kapanacak. Bu günkü Zeydan Karaların Televizyon yayınında adamın sözleşmesi var kardeşim nasıl kapanmasın! Kutlarım Karaları gerçekleri söylediği için.

—————–

Demokrat Parti CHP listelerinden 6. sırayı kendine istedi mi?

İstedi mi, istedi kardeşim!

zaten CHP Listelerinden istemeyen kalmadı bu dönem!… sanırım 40-50 Milletvekili meclis açıldıktan sonra kendi partilerine dönecek. Bu bile CHP Tabanını çok rahatsız ediyor. Benim aldığım duyum, Demokrat parti Genel Başkanı Adana’da daha önce çalışma arkadaşının birini arayarak CHP listelerinden 6. sıraya yazdırabilirim seni diyor. Demek ki, Devadan yazılan Sadullah kısacıkta böyle yazılmış!… Madem yazacaktınız Sadullah Kısacık’ı 5 e yazsaydınız ya!… ney seki, Adana’daki önemli kişi bunu kabul etmemiş.


295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.