Hoşgeldiniz  
ads

Yusuf KANLI: Umut sensin, yiğit sensin, sen beklenensin!

admin | 20 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda gençlere hitap etti:

“Genç Kardeşim! Milli ve manevi değerlerimizin düşmanı olan ateizmin, komünizmin, faşizmin, kapitalizmin, terörizmin ve emperyalizmin tuzağına düşme. Mağaralarda genç kızları kullanan, birer katil olarak yetiştiren hainlerin ve bunların yol arkadaşlarının demokrasi, insan hakları nutkuna aldanma!”

“Öpülecek nice mazlum eli var, bükülecek nice zalim bileği!.. Devletine ve kendine güven, ülkeni sev! Unutma!.. ‘Kızılelma’ seni bekliyor. Umut sensin, yiğit sensin, sen beklenensin!”

“Unutma!.. ‘Kızılelma’ seni bekliyor!”

“Umut sensin, yiğit sensin, sen beklenensin!”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla başlatılan “Milli yürüyüş”ün, “Kızılelma”ya ulaşana kadar devam edeceğini söyledi.

“Güvencimiz, umudumuz Türk gençliği!”

Başkan Yusuf Kanlı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle ‘19 Mayıs; zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk’ün kudretli yüzüdür.’ Hiç kuşku yoktur ki aynı şuur, iman ve inanç bugün de dimdik ayaktadır. Güvencimiz ve umudumuz Türk gençliğidir.”

“Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın”

“Genç kardeşim! Sen ki Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın! Sen ki kırk yiğidiyle Çin’i titreten Kürşat’ın, Sevgili Peygamber’imizin rehberlik ettiği Yavuz’un neslisin. Çanakkale Savaşı’nda Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin neden mezun veremediğini hatırla; vatanın her karış toprağında yatan Şehitlerimizi unutma!”

“Emperyalizmin tuzağına düşme, hainlere aldanma”

“Genç Kardeşim! Milli ve manevi değerlerimizin düşmanı olan ateizmin, komünizmin, faşizmin, kapitalizmin, terörizmin ve emperyalizmin tuzağına düşme. Mağaralarda genç kızları kullanan, birer katil olarak yetiştiren hainlerin ve bunların yol arkadaşlarının demokrasi, insan hakları nutkuna aldanma!”

“Öpülecek mazlum eli, bükülecek zalim bileği var”

“Unutma! ‘Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni sonsuza dek muhafaza ve müdafaa etmektir.’ Öpülecek nice mazlum eli var, bükülecek nice zalim bileği!.. Devletine ve kendine güven, ülkeni sev! Unutma!.. ‘Kızılelma’ seni bekliyor. Umut sensin, yiğit sensin, sen beklenensin!”

“Kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

“Bu duygu ve düşüncelerle başta kıymetli gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimin, değerli vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum. Devletimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum; ruhları şad olsun!”

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.