Hoşgeldiniz  
ads

Değişmesi gerekenler değişimden bahsediyorlar!

SÜLEYMAN YALÇIN | 03 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Hayat zaten böyledir, kimse kendine kötüyü yakıştırmaz! Ödül varsa hemen önde koşar, ceza varsa yakalayana aşk olsun. Son günlerde kamuoyunun en çok tartıştığı konu CHP’ de değişim nasıl olacak. Bunu en çok değişmesi gerekenler dile getiriyor. Sanki seçimi sadece Kemal Kılıçdaroğlu kaybetmiş! Hal bu ki, seçimi topyekûn herkes kaybetti. Doğrudur En çok sorumluluğu Lider alır. Fakat ya diğerleri?

Genel seçimlerde CHP listelerini yazan iki isim Bülent Tezcan ve Özgür Özel’in listeye yazdıkları çıkmış değişim istiyoruz diyorlar. Onların nasıl listeye yazıldıklarını anlatsak roman olur. Yani torpil dediğimiz ve liyakatsiz insanlar listelere yazıldı diye CHP seçmeni Tip’e oy vermedi mi? Sadece Adana’da TİP 32000 oy aldı düşünün bunların hiçbirinde Kürt oyu yok. Peki nereden geldi bu kadar oy? En az 30 Bini CHP seçmeni gitti TİP’E oy verdi bu saçma sapan listeler yüzünden. Şimdi o saçma sapan adamlar çıkmış değişim diyor. Tamam Genel Başkan değişsin varmışınız sizde Vekillikten istifa edin anlayım sizin adamlığınızı.

Mümkün mü sizce, Kim koltuğundan vaz geçmiş?

Bu ülkede istifa mekanizması hiç işlemedi ki, şimdi işlesin. Bırakın istifayı, 40 yıl STK’larda olan Başkanlar gördük. Neden atalar “iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır” demişler? Bencillik yapma demişler. Şimdi çıkıp değişim, değişim diye ne diye bağırıp duru yon, vekil maaşını aldın 5 yılda garanti oh ne güzel Dünya! Sonrası daha vahim geçen gün Bülent Tezcan Genel Başkan dahil değişim demiş, peki sen 6 dönem nasıl vekil yazıldın, yetmedi mi vekillik?

Partide birçok insan 6-7 dönem vekil olmuş yani toplarsan 35 yıl yapar!

Sonrasında neden seçim kaybediyoruz diye ağlaşmanın ne faydası var?

Partide baştan aşağı değişim şart buna genel merkezdeki çaycı bile dahil, ondan sonra kendi kişiliğini ortaya koymak gerek. Nedir o? Tüzük değişikliği ve o tüzüğün gerekliliğini yerine getirmek gerek. Sonrası eş, dost işi ve para karşılığı milletvekilliği yazıldığı iddiaları ortadan kalkmalı. Hani “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” misali.

Hala partinin tüm örgüt başkanları koltuğunda oturuyor ve bunların tamamı seçimsiz yani tek adaylarla geldiler oraya. Yani, ısmarlama Başkan onlar.

Delege denen sistemin tamamen değişmesi gerek. İlçe Başkanı kalem almış eline ben seni yazım, sende beni yaz diyor. Değişim dediğimiz kavram değişmez herkes değişimden yanadır, fakat bu sadece bana değil sananda olmalı.

298 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.