Hoşgeldiniz  
ads

SEYHAN’IN MUTFAKLARI İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLAR İÇİN HİZMETTE

admin | 05 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


SEYHAN’DAN VATANDAŞLARA 4 YILDA 1 MİLYON 800 BİN SICAK YEMEK DESTEĞİ

SEYHAN’DA HEDEF HİÇ KİMSENİN YATAĞA AÇ GİRMEDİĞİ BİR KENT

Dezavantajlı konumdaki vatandaşların temel ihtiyaçları için sosyal belediyecilik hizmetleriyle fark yaratan Seyhan Belediyesi, hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için ilkokul çağındaki çocuklardan üniversiteli gençlere, Bilgi Evi’ndeki öğrencilerden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve cenaze sahiplerine 3 mutfak ve 10 aşevi ile sıcak yemek desteğinde bulunmaya devam ediyor. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Seyhan’da hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza destek oluyoruz” dedi.

YÜKSEK KAPASİTEYLE HİZMET

Belediye mutfaklarının acil ihtiyaç durumlarına hazırlıklı olarak tasarlandığını aktaran Başkan Akay, deprem ve Covid salgını döneminde mutfakların çok önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade etti.

DÖRT YILDA 1 MİLYON 800 BİNDEN FAZLA SICAK YEMEK DAĞITILDI

Mutfakların Seyhan’da yaşayan ihtiyaç sahipleri için hizmet verdiğini kaydeden Akay, “Deprem zamanında 10 bin porsiyonun üzerinde sıcak yemeği vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yine Covid salgını döneminde evden çıkamayan vatandaşlarımızın da yemek ihtiyacını yine mutfaklarımız aracılığıyla giderdik. Geride kalan dört yıllık dönemde bir milyon 800 bin porsiyondan fazla sıcak yemeği vatandaşlarımıza ulaştırdık” dedi.

800 BİN SABAH ÇORBASI, 175 BİN CENAZE YEMEĞİ

Kış aylarında sabah erken saatlerde işine giden ve kahvaltı yapamayan yurttaşlara yönelik olarak üç farklı noktada sıcak çorba desteğinde de bulunduklarını dile getiren Başkan Akay, cenaze sahiplerine de defin gününde yemek desteğinde bulunduklarını ifade etti. Akay, “Dört yıllık dönemde vatandaşlarımıza 800 bin sıcak çorba ikramında bulunduk. Geçen yıl başladığımız cenaze yemeği hizmetinde de bugüne dek 175 bin adet yemeği vatandaşlarımıza sunduk” diye konuştu.

HEDEF HİÇ KİMSENİN YATAĞA AÇ GİRMEDİĞİ BİR SEYHAN

Hiçbir çocuğun okula aç gitmemesi için ilköğretim çağındaki ihtiyaç sahibi çocuklara sabah kahvaltısı, üniversite öğrencilerine de akşam yemeği ikramında bulunduklarını söyledi. Akay, “Seyhan’da ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Hiç kimsenin yatağa aç girmediği bir Seyhan için ekip arkadaşlarımızla birlikte canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

233 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.