Hoşgeldiniz  
ads

Adana havaalanı Bölgeye yakışmıyormuş!

SÜLEYMAN YALÇIN | 23 Ekim 2022 | Alt Manşet, Ekonomi, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com


Bunu diyen kim?
Kim olabilir, işine gelmeyen der. Yakışmıyorsa, yakıştıracak hamleleri yaparsın. Alan büyük, gerekirse tadilata gider daha uluslararası hale getirirsin.
Fakat amaç o değil, yeni yapılacak bir yerden birileri para kazanacak. Bunu kim mi dedi?
Kozuva şirketinin sahibi Süleyman Kozuva dedi.
Mersinli ve Trakyalı Gazeteciler de alkışladı. Elbette alkışlarlar, Mersin İl sınırları içinde olacak ve kente bir ekonomik gelir getirecek. Peki, Trakyalı Gazeteciler ne iş?
O da şuradan bağlantı, Süleyman Kozuva Trakyalı hemşerilerine kıyak olsun diye gezdiriyor, yaptığını gösteriyor göğsünü gererek. Onlarda şu nedir, bu nedir diye sormazlar.
Adana hava alanı bölgeye yakışmıyor deyince kozuva! şalterler attı bende. O dakikaya kadar soru sorma niyetim yoktu. Peki dedim, bölge havaalanı diyorsunuz, Bu havaalanın Adana’ya ne gibi ekonomik katkısı olacak? Gelirken dikkat ettim bütün servis araçları 33 plakalı! sanırım çalışanlar ya Mersinli ya Trakyalı.
Yılda 15 milyon yolcu bekliyoruz diyorlar, Adana taş çatlasın 6 milyon yolcu taşıdı geçen yıl, gerisi nereden gelecek?
Sonrası yolcu taşıma garantisi 2 milyon 600 bin dendi, ben bu rakama inanmıyorum. Toplam 574 milyon Euro’ya mal olacak bir yer için neden Devlet yapmaz ve 25 yıl oranın tapusunu özel bir firmaya verir? Özel firma oranın yan ürünlerini istediği gibi kira fiyatı isteyip enflasyonu körüklemez mi? Elbet teki bunlar olacak, dahası orada kurulu taksi firması mersinden olacak, Belediye gelirleri Mersine gidecek, merkez vergide sanırım ülkenin sorunu olan İstanbul’a gidecek. Yani pisliğini Mersin çekecek vergi kaymağını İstanbul yiyecek. Yazık Adana’ya, 3 milyona yakın nüfus olacak! ama bir havaalanın olmayacak!… Bu ülkede sadece Rize, Trabzon mu var? Küçücük nüfusları var ve araları 70,80 km her iki kentte de havaalanı var. Nedir bu bölgecilik torpili? Adana’nın 15 milletvekili var hadi muhalefettekileri çıkalım sözleri geçmiyor, 6 AKP 2 de MHP milletvekili neden kent baskısı yapmadı?
Yazık bu kentte! Herkes kendi koltuğunun peşinde.

473 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.