Hoşgeldiniz  
ads

Adana Ülkü Ocakları’ndan Kızılay’a kan bağışı

admin | 13 Haziran 2022 | Alt Manşet, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Adana Ülkü Ocakları, çok önemli bir etkinliğe daha imza attı. Farkındalık yaratmak ve Kan Bağışı’nda bulunmak için kolları sıvayan Cem Tutsoy başkanlığındaki Adana Ülkü Ocakları mensubu 150 Ülkücü, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay’ı Adana Şubesi tarafından başlatılan, “Bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can” başlıklı Kan Bağışı Kampanyası’na katılan Ülkü Ocakları mensuplarına sertifika verildi.

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy; kan bağışının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Türk Kızılay’ı savaşta ve barışta insanların kan ihtiyaçlarına cevap veren, çok önemli ve hayati bir kuruluştur. Hepimizin bir gün kan bağışına ihtiyaç duyacağımız bir gerçektir. Kan bağışı hem kendi sağlığımız hem de bir vatandaşımızın sağlığına kavuşması için çok önemli. Kan stoklarının hazır olması; özellikle terörle mücadele eden Mehmetçik ve Güvenlik Görevlilerimizin ihtiyaç duymaları halinde acil olarak sağlanması açısından da büyük önem taşıyor. Bu nedenle; Türk Kızılay’ı Adana Şubesi’nin Duygu Cafe önünde açtığı standa gelerek, teşkilat mensubu arkadaşlarımızla birlikte kan bağışında bulunduk. Kızılay’a kanımız, vatana canımız feda olsun’ şiarıyla hareket eden tüm Ülkücüleri kutluyorum. Belirli aralıklarla Kan bağışında bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

620 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.