Hoşgeldiniz  
ads

Adanalı ilk kez umutlu, ilk kez güvenli hissediyor…

admin | 25 Ocak 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’la ilgili mesnetsiz, gerçek dışı, kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarına bir yenisi daha eklendi.
KAMUOYUNA YALAN-YANLIŞ BİLGİ VERİYOR
Cumhur İttifakı’nın her alanda yaşadığı kan kaybını, ülke gelinde yapılan gündem değiştirme, gerçekleri saptırma ve vatandaşın aklını karıştırma çabalarıyla durdurmaya çalıştığı gibi, Sayın Bünyamin Avcı da, Adana tarihinin en başarılı Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın icraatlarını yok saymaya çalışarak ve Adanalılara yalan-yanlış bilgi aktararak, karalama kampanyasını sürdürüyor.
ÇALIŞAN, GÖREVİNİ YAPAN İŞÇİ MEMNUN
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi’ni devraldığında, işçilerin maaşları bazı birimlerde 3-4 ay, bazı birimlerde 6 ay geriden ödeniyordu. Çalışanların bir çoğu borç içinde, kredi kartı borçlarını ödeyemez, bir sonraki ay maaşlarını alıp almayacaklarını bilemez halde Adanalıya hizmet etmeye çalışıyordu.
Bünyamin Avcı’nın iddia ettiği gibi belediye işçisinin mağdur olması şöyle dursun, maaşlarını zamanında alacak olmanın güvencesiyle işlerinin başındalar.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işini yapan, Adanalıyı mağdur etmeyen çalışanların en ufak bir tedirginliği yoktur.
İşini yapmayan, siyasi fanatiklik içerisinde kent halkının mağdur olması pahasına işini savsaklayan ve mevcut yönetime iftira atan bir avuç şahsın tedirgin olması ise gayet tabiidir.
PROJELER BİLİMSEL KRİTERLERE GÖRE DEĞERLENDİRİLİYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi bir önceki yönetimin bitiremediği projelerden, Adanalıların yararına olanları daha uygun maliyetlerle devam ettiriyor, bilimsel kriterlere göre sonlandırılması daha uygun olanlar için de gereğini yapıyor.
BELEDİYENİN 4 BUÇUK MİLYAR BORÇ VE AYLIK 60 MİLYON AÇIKLA DEVRALINDIĞINI HALK BİLECEK Kİ MEVCUT DURUMLA KIYASLAYABİLSİN
Devralınan 4 buçuk milyar liralık borç bahane değil, somut gerçektir. Tıpkı geçmiş dönemde zarar eden ASKİ’nin, Zeydan Karalar’ın görevi devralmasından kısa süre sonra artı değer üreten bir kurum haline getirilmesi gibi…
Başkan Zeydan Karalar görevi devraldığında aylık açık 50-60 milyon liraydı. Bu açık kapatılmasaydı, borç miktarı sürekli artacak ve belediyenin hizmet etmesi olanaksız hale gelecekti.
BORÇ GELİRİN 4 KATINDAN FAZLAYDI
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borcu, gelirinin 4 katından fazlaydı. Bu tabloyu zaman ortaya koymak bahane üretmek değil, halkımızın gerçekleri bilmesini sağlamaktır.
Belediye ve ASKİ genelinde büyük tasarruflardan elde edilen para halka hizmet için harcanıyor ve kentin asırlık sorunları birer birer çözüme kavuşturuluyor.
HALKA HİZMET HER KULVARDA SÜRÜYOR VE BÜYÜYOR
Bir çok ilçemizde asbestli içme suyu boruları değiştirildi, içme suyu problemi yaşanan ilçelerde önemli yatırımlar yapıldı, yine ilçelerimizin çoğunda bulunmayan arıtmalardan bir kısmı tamamlandı, diğerleri için harekete geçildi. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmaları ile daha önce bir çok noktada oluşan sel ve su taşkını problemleri ortadan kaldırıldı. Bununla ilgili çalışmalar ve yatırımlar sürüyor. Sayın Zeydan Karalar döneminde şu ana kadar 1 milyon 228 bin ton asfalt döküldü. Sadece bu rakam bile önemli bir rekor.
Halkımız Adana Büyükşehir Belediyesi’ne güveniyor ve her geçen gün problemlerin azaldığını görerek, ilk kez kentin geleceğine umutla bakıyor.
Adana; Zeydan Karalar Başkan’ın yönetiminde her açıdan büyük kazanımlar elde etmiştir. Bunlardan en önemlisi de yönetim anlayışındaki pozitif farklılıktır.
Kentin altyapı ve üst yapı sorunlarının çözümü için yapılanlara yenilerinin eklenmediği tek bir gün bile yoktur.
Sosyal belediyecilik anlayışının en etkili örnekleri, Başkan Zeydan Karalar döneminde verilmektedir.
ADANA’NIN GELECEĞİ İÇİN ZEYDAN KARALAR
Adanalılar Zeydan Karalar Başkan’ın yönetiminde ilk kez umutlu, ilk kez güvenli hissediyor.
Kim ne derse desin Cumhuriyet Halk Partisi ve Başkan Zeydan Karalar, Adanalıların, Adana’nın geleceği için mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam edecektir.

832 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.