Hoşgeldiniz  
ads

Ceyhan’da TİS sevinci…

admin | 26 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Ceyhan Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi Türkiye’ye örnek oldu

Ceyhan demek ‘emek’ demek…

Ceyhan Belediyesi’nde çalışanların yüzü güldü


Adana’nın Ceyhan İlçe Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Adana Şubesi arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) çalışanlar adına Türkiye’ye örnek bir sözleşme oldu. TİS’e göre kamu çalışanlarına bin lira bayram ikramiyesi, yüzde 110’a varan maaş zammı, 750 TL eğitim ve kültür yardımı, 750 TL 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yardımı, birinci derece yakını vefat eden çalışana 3 bin TL, çalışanın vefat etmesi halinde mirasçılarına 9 bin TL yardım yapılacak.
PERSONELİN YÜZÜ GÜLDÜ
Ceyhan Belediyesi, belediyedeki kamu çalışanlarının sosyal denge tazminatlarında ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler yaptı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve belediyede çalışan memurların yetkili sendikası Tüm Bel-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Çelik arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile personelin yüzü güldü. Çalışanların sosyal ve mali haklarında önemli oranda iyileştirme yaptıklarını kaydeden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, kamuoyunu yanlış bilgilendirenlerin aksine alın teri ve emeğin kazandığını vurguladı.
YÜZDE 110 MAAŞ ZAMMI, EĞİTİM VE BAYRAM İKRAMİYESİ…
Başkan Hülya Erdem, makamında düzenlenen TİS’in ardından yaptığı açıklamada, başkan yardımcısı ve müdürlere brüt yüzde 110, şef, amir, ve koruma şoförüne yüzde 105, komiser, zabıta personeli ve diğer memurların aylık maaşlarına brüt yüzde 105 zam yaptıklarını kaydetti.
Başkan Erdem, kamu çalışanlarına ayrıca 1 Mayıs Emek ve Dayanışma  Günü’nde 750 TL ikramiye verileceğini, çocuğu öğrenim gören çalışanlara eğitim ve kültür yardımı olarak 750 TL, birinci derece yakını vefat eden çalışanlara 3 bin TL, çalışanın vefatı halinde yasal mirasçılarına 9 bin TL ölüm yardımı yapılacağını belirtti. Başkan Erdem, ayrıca Kurban Bayramı’nda çalışanlara bin TL bayram yardımı yapılacağını da vurguladı.
“HAYIRLI OLSUN”
Ceyhan Belediyesi’ndeki çalışma arkadaşlarını hayat pahalılığına, enflasyona ezdirmeyeceğini kaydeden Başkan Erdem, “Belediyemizde çalışan memurlarımızın sosyal denge tazminatlarında ve özlük haklarında günün şartlarına göre, belediyemizin imkanlarını zorlayarak önemli iyileştirmeler yaptık. TİS, Türkiye’ye örnek bir sözleşme oldu. Dedikodulara meydan vermeden çalışanlarımızla bir aile olarak Ceyhanlı hemşehrilerimizin huzuru, refahı ve mutluluğu için mesai kavramı olmadan gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Belediyemizde çalışan kamu personeli mesai arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.Tüm Bel-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Çelik ise kamu çalışanlarına gösterdiği hassasiyetten ötürü Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’e teşekkür etti.

383 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.