Hoşgeldiniz  
ads

CHP Kurultay notları…

SÜLEYMAN YALÇIN | 05 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Siyaseti merak eden herkes 4 kasımı bekledi. Öyle ya, konu CHP olunca dikkatlerin üzerine çekilmesi çok normal. Cuma akşamı saat 21 sıralarında yola çıktık 50 kişilik bir grupla, saat gece üçte kurultay salonuna varınca insanlar ne yapacak saat 10.00 kadar? Uykusuzluk gerçekten gündüz dikkat dağılımına neden olacaktı.
Napasınız mesleğin cilvelerinde bunlarda var. Öyle böyle kurultay saati geldiğinde yorgunluk dikkat dağılımı tavan yaptı.
10 dedik, fakat bir türlü başlamayan kurultay sinirleri gelmişti. Türkiye’nin en uzak icra köşelerinden otobüslerle 6,7 saat yolculuk yapan insanlar çok kalabalıktı. İlk konuşmasını Divan Başkanı seçilen İmamoğlu yaptı, Anlamadığım şu kurultayda iki aday var kurultay Divan Başkanı kurultayı değil, bu kadar uzun konuşması insanları çok sıktı. İmamoğlu konuşmayı ögrenmeli!
İki tarafında taraftarları tezahüratta geri kalmıyordu. Renkli bir kurultay olduğu kesindi. Herkesin merakı kim kazanacaktı? dahası parti meclisi adayları hep kurultay delegeleri peşinde kulis yapıyordu. Burhanettin Bulut özgür özelin anahtar listesine girmişti. İlk konuşmayı Genel Başkan yaptı, etkili ve bir o kadarda duygusaldı. Omuzumdaki hançerlerle bir seçim süreci yaşadık demesi parti içinde değişimciyim diyenlerin değişmesi gerekliliğini dile getirdi. Ben bu konuşma esnasında delegelerin mimiklerine baktım çok iyiydi, fakat sandık başka diye mırıldandım. Aslına bakarsanız siyasi partilerden Demokrasinin en iyi kullanıldığı parti CHP. Neden iki aday yan, yana oturuyor ve konuşabiliyorlar. Bunu diğer partilerde değil konuşmayı aday bile çıkmaz. İlk turda özgür özel kazanınca herkes CHP şimdi tamam diyordu, fakat bunu 31 Mart 2024 gösterecek. Lider değişimi önemli fakat her daim sonuç vermeyebilir.  Denen şu, zaman her şeyin ilacı. Bir olay daha şunu gösterdi, güç yörüngesi değişimi insanlar saf değiştiriyor. İkinci turun sonucu budur. Güç yörüngesi neresi ise oraya dönüyor. 

133 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.