Hoşgeldiniz  
ads

İnternet Haber port alların gerekçe yazılımını nasıl bir Radyocu yapar.

RUHİ FİDAN | 25 Ekim 2022 | Alt Manşet, Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Ülkede her şey bir tiyatro şeklinde gidip geliyor. gerçi tüm oyunlar komedi şeklinde perdeleniyor. En son çıkan Dezenformasyon kanunu diye bilinen kanun çıktı. orada İnternet haber port allarının günlük gazete gibi süreli yayın kanuna girmesi. Fakat, bunun gerekçeleri yazılıp sonra uygulamaya başlayacak buda 6 ay sonraya kalmış. Bu gerekçeleri Adana’da Vali gerekçelerini belirleme görevini bir anlı şanlı Radyocuya vermiş. iyimi gel de gülme! işi Radyoculuk olan biri Haber port alların sorunu ne bilir? ne diyelim artık, “aklımıza mukayyet Allah’ım”.

——————————————————————————–

Bir siyasi Parti’de etek altı ilişkileri ayyuka çıkmış!

Gerçi ahlaksızlığın siyasi parti işi olur mu? Ahlaksız insan her yerde var. bunu siyasi partilere bağlamak doğru olmaz. Fakat siyasetle uğraşan insanlarında namuslu ve ahlaklı olması gerekir. hiç adetim değil etek altı haberler yapmak o yüzdende parti ismi ve isim vermeden yazıyorum. Fakat, bu olaylar bir daha tekrar ederse buradan ifşaa edecem. Şimdi nereden duydun derseniz dilin kemiği yok söyleyende bir siyasi parti yetkilisi.

—————————————————————————————Bölgesel havaalanı dediler, âmâ her şey Mersinli

Şimdi başlığı okuyan benim Bölgecilik yaptığımı sanıp kızabilir. Fakat açayım konuyu, geçen Cumartesi yeni havalimanını gezdirmek için Kozuva şirketin sahibi Süleyman Kozuva Gazetecileri davet etmesi çok kibarcaydı. çok büyük paralar harcanarak yapılan yeni bir yer, el betteki, Kozuva orayı yere göğe sığdırmayacak. oraya gelen Gazeteciler Adanalı ve Mersinli olunca bir taraf konuya övgü verecek bir tarafta eleştirecek. ben eleştiren taraf olarak sorularımı sordum. işin garip yanı orada en az 25 Adanalı Gazeteci var sadece 3 kişi soru sordu. Anladık Mersine havalimanı olsun ama garip olan 2.5 milyon nüfuslu bir kentten havalimanın kalkmış olması. ekonomik olarak zaten tüm kazançları elinden alınan Adana bura dada protesto olarak yaya kaldı. ne Milletvekili kavga etti ne STK’lar herkes kaderine teslim olmuş Adana’da.

—————————————————————————————–Ceyhan ve Yumurtalık Osmaniye’ye Bağlanır mı?

Bağlanır kardeşim! Bu ülkede Bölgecilik olduğu sürece iktidarda kim varsa kendi şehrine Yellekçilk yapacak diye ülke sınırları değişiyor. Daha önce Osmaniye Adana’ya bağlı bir ilçe idi, sonrasında İl oldu, o da yetmedi ülke kredilerin hep başında geldi. Adana hep değerlerini kaybeden bir kent olarak gidip geliyor. neleri kaybettiğini yazsam bu satırlar yetmez. aslında bu bilgiyi nasıl öğrendi? Zeydan Karalar durup dururken Ceyhan ve Yumurtalığı Osmaniye’ye bağlamaya çalışıyorlar dedi. Ateş olmayan yerden Duman çıkmaz misali, arkasından Osmaniye Belediye Başkanı böyle çalışmanın olduğunu söylemez mi! Adana’yı ekonomik olarak iyice çökertecek atılım Adana’yı gerçekten büyük bir köy yapacak gibi. Ceyhan ve Yumurtalık neden çok önemli? son günlerde kavgası olan konteyner liman Yumurtalığa yapılacak ve gaz akışı oradan yapılacak. birde oradaki arazileri kim kapattı birde ona bakın, Adana Belediyesini kazanamayanlar kazandıkları Belediyelerde daha rahat hareket ederler diye düşünüyorum.

423 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.