Hoşgeldiniz  
ads

Mimarlar Odası Çalışmıyor.

admin | 01 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükşehir Meclis Üyesi Sedat Gül Konuğumuz oldu

Her Çarşmaba Radyo Deva’da yapmış olduğumuz Yayına Bu hafta Mimar Sedat Gül Konuğumuz oldu.

Sorolan sorulara açık cevaplar veren Gül;

Mimarlar Odası Başkanşığına aday olduğunu belirtti,Bunun içinde Hummalı bir çalışma içinde olduğunu söyledi.

Mimarlar Odası Çalışmıyor

Genç Mimarlar arasında işsiszlik oranı yüzde 38.5 le ülkede Adana başlarda. Eğer yönetime gelirsek önce buna bir el atmak istiyoruz.

Sonrası Mimarlar odası olarak şehirde olan çarpık şehirleşme konusunda hiç bir şekilde itiraz ettiğini duymadık, bu bile Mimarlar odasında bir değişiklik için yeterli nedendir.

Çalışmalarımız kazanmak üzerine,eğer kazanırsak Belediye ile diyaloglu çalışıp Mimarların önünü açacağız.

Karataş Bizim içi çok önemli

Karataş’ın 40-50 yıllık sorunlarını çözdük,içme suyunu götürdük toplam 98 km lik uzunlukta bu,ezber bozduk,bunu yaparken Siyaset ayırım yapmadan yaptık. Eğer bunu ülkede başarırsak, sorunlar kalmaz.

Mimarlar odası seçimi Ocak ayı içinde yapılacak

Seçim kararını Mimarlar odası merkezi karar alacak. ben iki yıldır çalışıyorum ve herkese dokanma yönünde çalışmalarımız kazanma üzerine olduğu için Sair Başkan bize engel olmaya kalktı,ve kifayetsiz kalıyor.

Biz Aday olcağımızı söyleyince sair Başkan yeniden Aday çıkarmak istiyor.

Aslında Başkan Aday olmayacağını beyan etmişti fakat, son günlerde Bir Bayan aday çıkaracağını söylemeye başladı.

Mimarların en büyük sorunu nedir?

En büyük sorun işsizlik,buda Genç Mimarlar arasında o kadar çokki, Mimar olmuş ama iş bulamamış ve iş için Gardiyan ve Polis olmak için baş vurular yapıyor.

Sizin iki etiketiniz var, Biri Mimar, diğeri Siyaset Hangisi daha zor?

Ben Mimar olmayı daha çok seviyorum,Fakat vatandaşın sorunları çok fazla olunca Sorun çözmekte benim en büyük hayallerim arasında.

Karşı taraf Sizin Belediye imkanlarını kullanarak kendinize avantaj sağladığınızı söylüyor!

Ben yapmış olduğum tüm etkinliklerimi kendi cebimden karşıladım, Rock festivali bunlardan birisi, SMA lı hastalar için yapmış olduğum atılım şu an Eliz Mira tedavi için Yurt dışına gidecek parayı sağladık.

Ekonomi hakkında fikirleriniz

Ülke çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor ki, İş adamları ne yapacaklarını şaşırmış durumda. bu gün aldığınız yarın yerine koyamıyorsunuz. Ülke çok sıkıntılı ve fakirleşiyor,eğer böyle giderse sorunlar daha çok sıklaşacak buda Adana için çok kötü bir durum.

Büyükşehir Belediyesinin Bütçesi 3.1 milyon, bu yeterlimi Belediye için?

Az Önce belirttim Doların rekor kırdığı bu dönemde maliyetlerin çok arrtığı ve bunun Belediye içinde çok buhran yarattığı yönünde sıkıntılar yarattığı kesin. Hal böyle olunca Belediye hizmet yönünde bazı eksiklikler yaşayabilir.

Adana için en büyük Kanbur Metrodur

Yıllardır Adana’nın en büyük sorunu olarak bu Metro neden Hükümet üzerine almıyor? Bunun en büyük sıkıntısını Adana halkı yaşıyor,Helede Borcun değeri Dolarla olunca Dolarında bu kadar artması O borcun hiç bitmeyeceği konusunda fikirim var.

Adana’nı bu çarpık şehirleşmesinde Meclis üyelerinde katkısı varmı?

Meclis Üyeleri çok önemli bir makamdır,şehir hakkında en büyük kararları Başkanla beraber alırız,ama, önde Başkan olduğu için Meclis üyeleri çok önde değildir.

Son düşünceleriniz alalım.

Yarınlar için bu ülkede olumlu olan her şeyi yapmamız gerek bunun içinde birliktelik çok önemli. Hayalimiz ülkenin her daim güzelliklerle anılması önemli. Ben Mimarlar odası Başkanlığı için çalışmalarımız devam edecek,genç Mimarlar merak etmesin göreve geldiğimizde onlar için en güzelini yapacağız.

860 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.