Hoşgeldiniz  
ads

Yine mi Zam diyorlar!

SÜLEYMAN YALÇIN | 01 Eylül 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Hızlanarak giden bir zam olaylar zinciri.

Olsun elbette ki, her şey 20 yıl önce olduğu gibi kalmayacak.

Bu doğal bir şey,

Fakat, aynı oranda insanların yaşam şartlarına bağlı olarak maaşlarda artarsa sorun yok. Şimdi dün gece Elektriğe yüzde yirmi, Doğal gaza yüzde 20,4 sanayide doğal gaza yüzde 30 zam gelmiş. Sanayiden bana ne diyenler için! yarın sizin bütün tüketim mallarınıza zam gelecek. Öyle ya, adam maliyetinin altında mal satabilir mi?

Herkes aynı şeyi söylüyordu aslında, Nedir o? Bu kış çok zor şartlarda geçecek.

Apartman dairelerinde kömür yakan apartmanlarda büyük bir kavga var.

Herkes Yönetimi suçluyor, neden kömür parası istiyorsun diye! Halbuki, geçen yıl tonu 700 TL olan Kömürün tonu, bu sene 7 Bin TL. El insaf demezler mi adama. On katı bir artış ne demek? bu ülkenin enflasyon açıklayan TÜİK’ine ayıp, ayıp demek yeterli diye düşünürüm. Şu neden çok konuşuluyor Hükümeti destekleyenler tarafından, Dünya’da enflasyon var, var öyle ama, savaşın olduğu Ukrayna’da bile enflasyon yüzde 17!  Bir dakika TÜİK’e göre yüzde 73 ENAGA göre Yüzde 173. “Halkı kandırmanın en kolay yolu, algı yaratmak bu ülkede”. Bir gurup yapılanması var, Her kötü olaya dış güçler, en iyi olayları Recep Tayyip Erdoğan yapıyor.

Şimdi hala asgari ücrete yüzde 35 zam geldi, tamam peki enflasyon kaç arttı?

Asgari ücrete ne yaparsanız yapın bu pahalılıkta etki etmez. Üretimi destekleyip ülkede hırsızlığı önleyip ahlak yapısını değiştirmediğiniz sürece! olan hep gariban halka olacak. Gerçi bazı halkta bundan zevk alıyor sanırım,” celladına aşık olan idam mahkumu gibi”.

O zaman ne diyelim, herkes halinden memnun gibi!…

456 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.