Hoşgeldiniz  
ads

Yusuf KANLI: Balcalı’nın bacası sönmez, hizmet durmaz!

admin | 27 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ziyaret etti. Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini, eğitim ve sağlık hizmetlerinin ise bir kısmının ana binada, diğer kısımların ise farklı binalarda ve kurumlarda sürdüğünü kaydetti.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Gördüğümüz o ki güçlendirme çalışmaları bitene kadar hem sağlık hizmeti sunumunda hem de eğitim hizmetinin verilmesinde ciddi bir sıkıntı yaşanmayacak. Kesin olan şu ki Balcalı’nın bacası sönmez, hizmet durmaz! Hiç kimse Balcalı Hastanesi’ni yıpratacak tavır içine girmemeli!” dedi.

Yusuf Kanlı:

“Balcalı’nın bacası sönmez, hizmet durmaz!”

“Balcalı Hastanesi yıpratılmamalı!”

“Balcalı Hastanesi hepimizin, yıpratılmamalı!”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, yaşanan depremdeki tahribatın ardından başlatılan güçlendirme çalışması devam eden Balcalı Hastanesi’nin eğitim ve sağlık hizmetinin devam ediyor olmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Kanlı “Kesin olan şu ki Balcalı’nın bacası sönmez, hizmet durmaz! Hiç kimse Balcalı Hastanesi’ni yıpratacak tavır içine girmemeli!” mesajı verdi.

Başkan Yusuf Kanlı’dan Prof. Dr. Meryem Tuncel’e ziyaret…

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ziyaret etti.  İl Başkan Yardımcısı Mükremin Kara’nın da eşlik ettiği nezaket ziyaretinde Prof. Dr. Tuncel, Türkiye’nin en saygın eğitim kurumlarından biri olan Çukurova Üniversitesi hakkında bilgiler verirken, Balcalı Hastanesi’nin durumu hakkında da konuştu. Depremde hasar gören hastanenin tamamının hizmet dışı kalmadığını, tahribata uğrayan kısımlarda ise güçlendirme çalışması başlatıldığını ve bunun devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Tuncel şu bilgileri verdi:

“Güçlendirme çalışmamız hızla devam ediyor”

“Güçlendirme çalışmamız hızla devam ediyor. Hiçbir binamızın yıkımı söz konusu değil, olmayacak da. Biz her gün yakinen süreci takip ediyoruz. Depremden sonra Hematoloji Onkoloji Hastanemizi hemen genel hastaneye dönüştürdük. Halen 236 yataklı hastane olarak halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.  Hasarsız olan çocuk polikliniklerimizi de genel polikliniklere dönüştürdük. Önümüzdeki hafta itibariyle de Yüreğir Devlet Hastanesi’ni ortak kullanmaya başlayacağız. Güçlendirme çalışmalarımız tamamlanana kadar hizmet sunumunun bir kısmını orada vermeye devam edeceğiz. 2023 yılı içinde tüm güçlendirme çalışmalarının tamamlanması hedefliyoruz.”

Eğitim ve sağlık hizmeti kesintisiz devam edecek

Prof. Dr. Meryem Tuncel, sağlık hizmetlerinde olduğu gibi eğitim hizmetlerinde de aksama olmaması için büyük bir çaba gösterdiklerini kaydederek “Depremin hastanemizde meydana getirdiği fiziki tahribattan kaynaklı yaşanan süreçten Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri ile Tıp dâhil 5 bine yakın öğrencimiz etkilendi. Eğitimin aksamaması için Kongre Merkezimizi düzenleyerek öğrencilerimiz için derslik olarak hazırladık.  Derslik bakımından sıkıntımız yok. Uygulamalı eğitimde aksama olmaması için kendi bünyemizdeki Hastanemizden ve Yüreğir Devlet Hastanesi’nden yararlanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Yusuf Kanlı: Bu zor günleri bir bir aşıyoruz

Her zorlu dönemin mutlaka atlatılacağını vurgulayan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ise şunları söyledi:

 “Ülke ve millet olarak asrın felaketini yaşadık, tahribat çok büyük, sıkıntı da aynı derecede fazla iken devlet-millet dayanışmasıyla bu zor günleri bir bir aşıyoruz. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayan devletimiz, elbette şifa merkezleri konumundaki hastanelerimizi de unutmuş değildir. Nitekim devletimizin tüm ilgili kurumları ve üniversitemiz işbirliği halinde, burada ortaya çıkan sorunu da çözme yolunda büyük mesai harcıyor.”

“Balcalı Hastanesi’ni yıpratacak tavır içine girilmemeli”

“Gördüğümüz o ki güçlendirme çalışmaları bitene kadar hem sağlık hizmeti sunumunda hem de eğitim hizmetinin verilmesinde ciddi bir sıkıntı yaşanmayacak. Kesin olan şu ki Balcalı’nın bacası sönmez, hizmet durmaz! Hiç kimse Balcalı Hastanesi’ni yıpratacak tavır içine girmemeli! Bu vesileyle Sayın Rektörümüze, hastanemizin değerli kadrolarına, güçlendirme çalışmalarını yürüten teknik ekibe teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.”

147 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.