Hoşgeldiniz  
ads

Zeydan Karalar, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ayrılmayacağız.”

admin | 16 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükşehir’in ücretsiz, üniversite sınavına hazırladığı gençler, yine Büyükşehir’in sponsorluğuyla Atatürk filmini izledi

Atatürk filmini gençlerle birlikte izleyen Başkan Zeydan Karalar, “Laik, demokratik Cumhuriyeti korumak için hepimize önemli görevler düşüyor” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kuruköprü, Ceyhan ve Kozan’da ücretsiz üniversite sınavlarına hazırladığı bin genç, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğuyla Atatürk Filmi’ni izledi.

Esas 01 Alışveriş Merkezi’ndeki 7 salonda filmi izlemek için toplanan gençlere hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan ‘Atatürk’ filmini bugün gençlerimizle izliyoruz. Zekası, yetenekleri, askeri dehası ve geniş kültürüyle hayal ettiği uygar toplumu kurmak için mücadele eden Ata’mızın hayatının anlatıldığı filmde emek harcayan tüm ekibi yürekten kutluyorum” dedi.

Başkan Zeydan Karalar, gençlere hitaben şunları söyledi: “Gençler hepimize büyük ve ağır sorumluluk düşüyor. Bu ülke dünyanın en güzel ülkesi. Aslında en mutlu ülkesi de olabilir. Öyle potansiyelimiz var. Mustafa Kemal Atatürk’e layık bir ülke olabilmek için Allah vergisi değerlere ve güzelliklere sahibiz. Bunu başarmak için gençlerimize çok büyük görev düşüyor. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ayrılmamamız lazım.”

Başkan Zeydan Karalar Atatürk filmini gençlerle birlikte izledi. 

139 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.