Hoşgeldiniz  
ads

Ayhan Barut’tan esnaf, sanatkar ve çiftçiler için prim çağrısı

admin | 19 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“Prim ödemeleri ertelensin, destek verilsin”

“Çiftçi, esnaf ve sanatkara destek verin”

“Prim ödemeleri ezmesin”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, asgari ücret kararından sonra çiftçi, esnaf ve sanatkarlar için Bağ-Kur prim ödemelerinin en az 1 yıl süreyle ertelenmesini, ekonomik krizin olumsuz etkilerine karşı yeterli destek verilmesini istedi.

‘DUYARSIZ KALMAYIN’

Yeni yıl itibariyle asgari ücret kararının yürürlüğe gireceğini hatırlatan Ayhan Barut, yeni asgari ücret tutarının bir çok noktaya etki edeceğini ifade etti. Asgari ücret kararıyla birlikte esnaf, sanatkar ve çiftçilerin Bağ-Kur prim ödemesinden genel sağlık sigortasına dek vergi yükünün artacağına işaret eden Barut, “Büyük bir ekonomik kriz içindeki ülkemizde, krizin faturasını ödeyen insanlarımız bir çare aramakta, devletin yardım elini bekleyerek yaşama tutunmaya çalışmaktadır. Gelin bu feryadı daha fazla duymazdan gelmeyin” dedi.

“EL UZATIN, YARDIM EDİN”

AKP’nin işbilmez politikaları ve tek adam rejiminin dayatması nedeniyle Türkiye ekonomisinin çöktüğünü dile getiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“İğneden ipliğe her şey zamlandı. Çiftçinin gübresi de kullandığı mazotu da fahiş oranda arttı. Hala işyerini açan esnaf ve sanatkarımız siftahsız dükkan kapatırken, bir çoğu da zaten mesleği terketmek zorunda kaldı. Asgari ücret kararıyla birlikte Bağ-Kur prim ödemelerinde meydana gelen artışlar; çiftçilerimiz, esnaf ve sanatkarlarımızı daha da zora sokmuştur. Şimdi insanlarımız çözüm ararken kara kara düşünüyor. Emek ve alınterinin karşılığını zaten alamayan çiftçilerimiz, esnaf ve sanatkarlarımız, vergi yükünü kaldıramaz hale geldi. Saray ve çevresi için sosyal güvenlik primi bir anlam ifade etmeyebilir ama gariban çiftçi, esnaf ve sanatkar için bu çok önemli bir sorun. Yurttaşın halini görün. Bu drama daha fazla seyirci kalmayın. Ülke ekonomisinin can damarını oluşturan çiftçilerimiz, esnaf ve sanatkarlarımızın en azından işletmelerinin açık kalması, geçimlerini sağlayabilmesi için sesini duyun ve adım atın.”

353 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.