Hoşgeldiniz  
ads

ÇÜ Tıp Fakültesi Mezunu Hekimler 30 Yıl Sonra Aynı Sırada Buluştu

admin | 19 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesine 1985 yılında adım atan ve 30 yıl önce mezun olan hekimler Adana’da buluştu.  Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan hekimler Adana ya geldiklerinde ilk iş olarak 36 yıl önce oturdukları sıralarına tekrar oturdu.

36 YIL SONRA YİNE AYNI SIRADALAR

Mezun olduktan sonra yurdun çeşitli bölgelerine yayılan Hekimler hep birlikte yıllar sonra aynı sıralarda oturdular, duygulu anlar yaşadılar. 1991 mezunlarının sözcüsü Uzm. Dr. Sümer Öztanrıöver, günün anlamına istinaden yaptığı duygu yüklü konuşmada “Büyük Atatürk’ün gösterdiği yolda ülkenin dört bir yanına dağılarak bu ülkeye hizmet ettik ve etmeye de devam ediyoruz. İlk günkü heyecanımızı hala taşımaktayız. Yıllardır birbirinden haberi olmayan meslektaşlarımızı da bu vesileyle buluşturduk. Hekimlik mesleği, ülkemiz ve halkımız için daha yapacak çok işimiz var.” dedi.

HEKİMLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Yardımcısı Dr. Hatice Canataroğlu’nun hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Ömrünü hekimlik mesleğine ve bu ülkeye adamış siz meslektaşlarımıza söylemeliyim ki artık yeni mezun gençler bu ülkeden göç ediyor. Bu göçün önlenmesi için tüm hekimlerin çalışma şartları iyileştirilmelidir.”

UZM. DR. MENTEŞ, “GENÇ HEKİMLERİ BU ÜLKEDE TUTMANIN YOLLARINI BULMALIYIZ”

Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “36 yıl önce bu sıralarda eğitime başlayıp, 30 yıl önce mezun olan sizleri yıllar sonra Adana’da ağırlamak bizim için onurdur. Hem okulunuza hem de şehrinize kısacası yuvanıza hoş geldiniz. Hekimler mesleği gereği vatan ve insan sevgisi ile doludur.  Mesleğimizin son yıllarda geldiği durum maalesef bizleri üzüyor. Mezun olan gençler bu ülkede artık kalmak istemiyor. Yılda 1000 hekim Almanya, İsveç, İsviçre ve Kanada gibi ülkelere göç ediyor.  Tüm Avrupa ülkeleri dil bilmek şartı ile her hekimi ülkelerine seve seve ve isteyerek kabul ediyorlar. Üstelik bilim sınavı bile yapmadan uygun maddi olanaklar sunuyorlar. Bizler bir an önce hekimlerin maddi ve özlük haklarını düzelterek gençlerimizi burada, kendi ülkelerinde kalmalarını sağlamalıyız. Mesleğimizi de tekrar hak ettiği noktaya hep birlikte getirmeliyiz. Hepinizi Tabip Odaları ile birlikte bu uğurda mücadele etmeye çağırıyor ve saygılarımı sunuyorum.’’ diye konuştu.

358 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.